GÜÇLÜ ATAŞEHİR

- İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Ataşehir’i finans ve teknoloji merkezine dönüştürmek için çok önemli projeler hazırladık.
- Kayışdağı Mahallesine 3855 m² inşaat alanına sahip Yenilikçi Fikirler Merkezi yapacağız. Bu merkezde; çok amaçlı salon, teknoloji atölyesi, İSMEK, açık ofis alanları, kafe, girişimcilik ofisleri, atölyeler ve ofisler gibi pek çok fonksiyon yer alacak. 90 m²’lik teknoloji atölyesi, 580 m²’lik açık ofis alanları, 260m²’lik girişimcilik ofisleri ve çok amaçlı salonları ile Kayışdağı Yenilikçi Fikirler Merkezi yalnızca Ataşehir’in değil, İstanbul’daki girişimcilerin uğrak noktası olacaktır.
- İstihdam sorununa çözüm üretmek için alanda uzman kurumlar, üniversiteler, özel sektör ve kamu kurumları ile iş birliği çalışmaları gerçekleştireceğiz.
- İstihdam ihtiyaç haritalarını çıkaracağız.
- Teknoloji ve Sanayi İşbirliği Projesi ile Ataşehir’deki meslek liseleri ve üniversite öğrencilerine yönelik zorunlu staj desteği vermek adına sanayi ve teknoloji kurumlarıyla iş birliği yapacağız.
- Belediyemizin mevcut Girişimcilik ve Kuluçka Merkezi İnovata’yı yeniden kurgulayarak etkin ve efektif bir hale dönüştüreceğiz. Yapacağımız işbirlikler ile girişim desteklerini artıracak, Inovata’yı bir Fintech atölyesine dönüştürecek, hem finansal teknoloji üreten gençlere bir hub oluşturacak hem de şirketleşmiş tohum sonrası girişimlere uygun fiyatlı kiralama hizmeti sunacağız.
- ATA-WIFI ile İBB’nin yetişemediği meydan, cadde, park-bahçe, spor ve kültür tesisleri gibi kamusal alanlara ücretsiz internet hizmeti götüreceğiz.
- Genç Girişimcilik Destek Projesi ile girişimcilik hayali kuran Ataşehirli gençlere girişimcilik eğitimleri vereceğiz. Belediye bünyesinde atıl yapıları değerlendirerek; bunları teknoloji girişimleri için uygun fiyata kiralayacağız.